WYCIECZKA KLAS I-III DO KOPALNI SOLI W BOCHNI


24 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopalni Soli. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem naszych przewodników zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym spędzeniem czasu w największej z podziemnych komór, komorze Ważyn ok. 250 metrów pod powierzchnią ziemi. Uczniowie w wolnym czasie zagrali mecz piłki nożnej.
Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy ciężką i bardzo niebezpieczną pracę górników.

Zdjecia wykonane zostaly aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content