Przerwa na czytanie


25 października 2023 r. nasz zespół już po raz kolejny przystąpił do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim
W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły i przedszkola. Tego dnia każdy
z uczestników wypożyczył książkę ze szkolnej biblioteki lub przyniósł swoją ulubioną z domu. Najmłodszym dzieciom czytali uczniowie klasy trzeciej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej.
Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Wspólne czytanie dało wiele radości i sprawiło wiele przyjemności wszystkim. Podsumowaniem były wykonane zdjęcia pamiątkowe oraz krótkie filmiki z przebiegu wydarzenia, z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i  nauczycielom, którzy wzięli udział 
w akcji. Cieszymy się, że udało nam się być częścią  ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego.  Mamy nadzieję, że czytanie stanie się dla uczniów codiennym nawykiem.
#przerwa na czytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content