Wycieczka do Krakowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA 20.06.2022r.

W piękny czerwcowy dzień uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Ogród pełni wiele funkcji. Do najważniejszych należy ochrona gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem. W krakowskim ZOO eksponowanych jest około 260 gatunków zwierząt. Uczniowie byli zachwyceni zwierzakami, mieliśmy możliwość obejrzeć karmienie słoni a nasze serca skradły urocze pingwiny przy których spędziliśmy najwięcej czasu.

Następnie udaliśmy się na rynek w Krakowie aby poznać kawałek historii i zabytków Krakowa. Historyczne miasto posiada szereg rozpoznawalnych obiektów jak Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki czy Wawel. Uczniowie mieli możliwość posłuchania hejnału odgrywanego z wieży kościoła Mariackiego. Spacer po rynku uważamy za udany.

Miłe wspomnienia z wycieczki będą towarzyszyły nam jeszcze przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content