Wycieczka do Komendy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej


Początkiem marca uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego. Uczniowie mogli z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając strój strażaka. Na koniec uczniowie gorąco podziękowali strażakom za miłe i pouczające spotkanie i w prezencie przekazali straż pożarną i breloki wydrukowane podczas zajęć na szkolnej drukarce 3D.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem z programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content