#projekt krokus

Są! Zakwitły!
Krokusy, które posadzili uczniowie klasy VII i VIII pojawiły się na trawniku przed budynkiem naszej szkoły.
Ich żółty kolor symbolizuje żółtą gwiazdę Dawida, którą musieli nosić Żydzi w krajach okupowanych przez nazistów. My pamiętamy o wszystkich zmarłych dzieciach podczas II wojny światowej, a także o ofiarach obecnych konfliktów zbrojnych toczących się na świecie – w Ukrainie, pomiędzy Izraelem i Hamasem, w Birmie, Sudanie, Etiopii, Somalii, Syrii…

Ludobójstwa, których dopuszczają się przecież ludzie wobec innych ludzi, to proces, który pojawia się, gdy nie są powstrzymywane przypadki dyskryminacji, rasizmu, uprzedzeń, nienawiści, wykluczenia. Z tego powodu ważne jest, żebyśmy szanowali różnice pomiędzy nami i sprzeciwiali się przypadkom niesprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content