Lekcje historii z Labolatoriami Przyszłości

Jak zrobić kompas? Między innymi tego dowiedzieli się uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody w miniony poniedziałek. Samodzielnie posługiwali się kompasem i sprawdzali poprawność kompasów wykonanych przez siebie. Prowadzili także obserwacje posługując się lupą i lornetką.
Starożytne pismo nam nie straszne! Ponownie uczniowie doświadczyli tego, że historii to niezwykły przedmiot. Na tabliczkach z gliny lub plasteliny uczniowie klasy 5 podjęli próbę podpisania się. Zamiast trzcinowych rylców wykorzystaliśmy ołówki. Tak nasi uczniowie poznali pismo klinowe. Ale to nie koniec! Nasi kaligrafowie na własnoręcznie przygotowanych papirusach uczyli się pisma obrazkowego – wykonywali hieroglify. Zajęło im to prawie całą lekcję! Takie zajęcia pokazały uczniom jak to dobrze, że mogą na co dzień posługiwać się pismem alfabetycznym.
Zdjęcia z wydarzenia zostały wykonane aparatem fotograficznym pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content