Lekcja przyrody w terenie

3 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele wyjechali na wycieczkę do Koła Łowieckiego “Szarak Skrzynka”. Na miejscu czekali już P. Gabriela Mach-Soja (Łowczy Koła Łowieckiego “Szarak Skrzynka”) oraz P. Stanisław Bochenek ( były Prezes Koła Łowieckiego “Szarak Skrzynka”). Krótka rozmowa wprowadzająca dzieci w leśne tajemnice świata zwierząt i roślin odbyła się obok leśniczówki. Następnie uczniowie zostali zabrani na spacer po kolorowym lesie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o mieszkańcach lasu, zmianach zachodzących w lesie jesienią. Uczniowie poznali również podstawowe gatunki drzew, dowiedzieli się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Wycieczka zakończyła się ogniskiem. Wspaniały poczęstunek przygotowali: Pan Witold Gawroński (myśliwy) oraz Pan Szczepan Mach (brat Pani Łowczy) oraz wspólną zabawa na świeżym powietrzu. Pogoda w tym dniu nam sprzyjała. Ciepły, słoneczny dzień jeszcze bardziej podkreślił piękno jesiennego krajobrazu. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przepiękną lekcję przyrody!

Do udokumentowania wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content