Akademia z okazji nadania szkole imienia Jana Pawła II

Społeczność szkolna i przedszkolna uczciła 22.rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II

W dniu 29 maja 2022r. odbyła się akademia z okazji 22. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej imienia Jana Pawła II. Tym razem, na scenie, zaprezentowali się uczniowie klas szóstej i siódmej wraz z grupą przedszkolaków. Przypomnieli zebranym, dlaczego społeczność szkolna zdecydowała sie w 2006 roku o wyborze tego imienia. Uczniowie przypomnieli wydarzenia z życie wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Recytując wiersze i śpiewając pieśni, odwoływali się do takich wartości, jak: patriotyzm, ojczyzna, rodzina, szkoła.

Uroczystość była wspaniałą okazją do zaprezentowania przez uczniów i przedszkolaków swoich talentów recytatorskich, wokalnych i muzycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akademii i gratulujemy wspaniałego występu.

“Był On Papieżem – pielgrzymem świata

Stale wędrował przez długie lata

Ziemie przemierzał z końca do końca

Zamykał w dłoniach promienie słońca

W oczach miał także ciepłe promienie

Zadał miłości wielkie znaczenie

Walczyła z wojnami, o pokój prosił

Modły do Boga codziennie wznosił

By świat otoczył opieką swoją

By każdy człowiek “czym jest zło” pojął

I żeby ludzi miłość łączyła

I po wsze czasy już z nami była.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content