Spotkanie z dietetykiem

Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z panią dietetyk. Od wielu lat w naszej szkole realizowane są programy prozdrowotne dzięki któremym z roku na rok zwiększa się świadomość zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego i zbilansowanego odżywiania się oraz dbania o kondycję fizyczną. Podczas takich spotkań zwraca się uwagę na to, że każdy człowiek jest osobą wyjątkową, niepowtarzalną i każdemu, niezależnie od wyglądu fizycznego, wieku, koloru skóry,  pochodzenia czy  statusu ekonomicznego,
należy okazywać szacunek i tolerancję.

Pani dietetyk przekazała uczniom, że waga nie zależy jedynie od tego, co spożywamy. Oprócz diety stanowią o niej również inne czynniki, takie jak płeć, geny, kondycja fizyczna oraz stan zdrowia, o który trzeba bardzo dbać.

Zaburzenia odżywiania to poważny problem społeczny. Gdy kolejna dieta zawodzi, a zdrowie i samopoczucie się pogarszają, pora spytać o przyczynę. Pamiętajmy, że  nadwaga lub niedowaga mogą świadczyć o chorobie.

Pani dietetyk zachęcała naszą młodzież, by odżywiali  się zdrowo, poprzez różnorodne ćwiczenia grupowe, które wykonywali oraz ulotki, przykładowe jadłospisy itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content