Spektakle profilaktyczne

24 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektakli profilaktycznych w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Przedstawienia dostosowane były do wieku i możliwości odbioru uczniów.
Najmłodsi obejrzeli spektakl pt.: ,,Mapa skarbów”. Uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dowiedzieli się jak ważna jest wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, a także nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z rówieśnikami, rozpoznawanie własnych potrzeb, empatia  i szacunek dla słabszych.
Starsi uczniowie z klas IV-VIII obejrzeli przedstawienie pt. ,,Nowy trend”, poświęcone takim problemom, jak troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci, rozwijanie postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory, umiejętność przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji.
Aktorzy w przystępny i interesujący sposób zaprezentowali zagrożenia na jakie narażony jest współczesny młody człowiek. Były to bardzo atrakcyjne widowiska artystyczne zawierające wartościowe przesłanie.

Do udokumentowania wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content