Projekt Krokus

Żydowskie Muzeum Galicja jest polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.

W tym roku przystąpiła do niego także nasza szkoła. W ramach projektu organizatorzy przekazali cebulki żółtych krokusów, które uczniowie klas VII i VIII posadzili przed budynkiem szkoły. Kwiaty te zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu, a każdy z krokusów jest symbolem maleńkiego życia. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach. Sadzenie krokusów poprzedzone zostało lekcjami, podczas których uczestnicy dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.

Celem projektu jest nie tylko ocalenie od zapomnienia historii, ale przede wszystkim pamięć o Holokauście – największej tragedii XX wieku. Projekt jest świetną, żywą lekcją historii, ale też nauką wrażliwości na cierpienie innych i budzenie szacunku wobec drugiego człowieka.

Koordynator: Paulina Bączek-Obara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content