Próbny egzamin ósmoklasisty online

Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały decydujący wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.

Nikogo nie dziwi zatem, że w wielu polskich domach trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują te ostatnie tygodnie na utrwalanie materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już dostatecznie przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? – Ważne było dla nas, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę – mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Codziennie będzie udostępniany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. – Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim nagranie do odsłuchania. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów – dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – chociażby pod kątem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać lepszy rezultat w połowie maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content