Pierwszy dzień wiosny

21 marca jest datą rozpoczynającą kalendarzową wiosnę.
W tym dniu należy pamiętać o tradycji znanej nam już od dawien dawna, a mianowicie paleniu lub topieniu kukły zwanej marzanną. Topienie marzanny jest metaforycznym pożegnaniem zimy i przywołaniem pięknej wiosny.

Uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki w barwnym korowodzie z marzanną przemaszerowali ulicami naszej wsi, następnie spotkali się we wcześniej przygotowanym miejscu gdzie tradycji stało się za dość, głośnymi okrzykami „Witaj wiosno, żegnaj zimo” przywoływali wiosnę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Zdjęcia wykonano za pomocą aparatu pozyskanego w ramach Laboratorium Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content