Europejski Dzień Sportu

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 –międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach

30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive(bądź aktywny). Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek, w tym również nasza szkoła!

30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom klas 4, 5, 6 i 7. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI. 

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

Link do filmików z Dnia Sportu

https://www.facebook.com/100057050155926/posts/605321348046198/?sfnsn=mo

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Do udokumentowania wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content