Wirtualne Walentynki – akcja Samorządu Uczniowskiego

Walentynki to wyjątkowe święto dla wielu osób. Często spotyka się ze zróżnicowanymi opiniami i odczuciami. Dużej ilości z nas kojarzy się między innymi z licznymi, miłosnymi upominkami charakterystycznymi dla tego święta. Kartki z życzeniami, słodycze czy róże to tylko niektóre z częstych prezentów. Wiedzieliście jednak, że niektóre znacznie przekraczają wyobrażenia większości z nas? Najbardziej fascynujący podarunek walentynkowy znajduje się w Indiach. Jest to Taj Mahal zbudowany przez cesarza Mogołów Shahjahan jako pomnik żony.

Tradycja walentynek wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Tego dnia każda młoda, niezamężna kobieta wrzucała kartkę ze swoim imieniem do wielkiego dzbana. Następnie kawalerowie losowali je. Tą, którą wylosował, stawała się partnerką na zabawy, a bywało, że na całe życie. – Patronem Święta Zakochanych jest Święty Walenty. Żył w starożytny Rzymie. – Święty Walenty właściwie rozpoczął jeden ze zwyczaji. Był on bowiem twórcą listu, który podpisał „Od Twojego Walentego”.

Walentynki to dla niektórych zbędne wydarzenie, lecz dla jeszcze innych jest ono warte kilkukrotnego świętowania. Kościół Prawosławny obchodzi Walentynki 6 i 30 lipca. Hiszpania natomiast zamieniła dzień ten na uroczystość róży. W Słowenii Walentynki są dniem wiosny, dobrego zdrowia, patrona pszczelarzy i pielgrzymów. Około 3 procent ludzi posiadających zwierzęta w tym dniu wręcza prezent pupilowi.

Czy ilość kwiatów ma znaczenia? Okazuje się, że tak! Ile róży powinniście wybrać w zależności od intencji? Przekonajcie się.
Jedna róża: miłość od pierwszego wejrzenia
Dwie róże: odwzajemnione uczucie
Trzy róże: to po prostu “Kocham cię”
Sześć róż: zauroczenie
Dziewięć róż: symbolizuje wieczną miłość
15 róż: “Przepraszam”
Ponad 50 róż: Tradycyjnie oznacza to, że miłość nie znaa granic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content