Szkolne Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku; w niedzielę, 19 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00 w Domu Parafialnym zebrali się: zaproszeni goście, dyrekcja, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. 

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy, wokaliści i instrumentaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. 

Całość przedstawienia, pokazująca scenki współczesne , oraz te z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami, granymi, śpiewanymi i tańczonymi. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i solistów, nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali stroje opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. 

Niebywałą atrakcją tegorocznych Jasełek był występ Klubu seniora “Pozytywnie zakręceni”, który wykonał kilka kolęd.

Previous

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content