Szkolna wycieczka do Łańcuta

Szkolna wycieczka do Łańcuta

W środę 31 maja br. 43 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Łańcuta. Program wycieczki obejmował zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego w Łańcucie oraz uczestnictwo w lekcjach muzealnych.

Po przybyciu do Łańcuta uczniowi podzieleni na trzy grupy wzięli udział w lekcjach muzealnych w budynku Oranżerii. Tematyka zajęć przedstawiała się następująco: “Fruś i Adalo, czyli zabawy wesołek kompanii”,  Assarmot- tajemnicza gra”, “Ostatni zajazd”. Podczas tych lekcji uczniowie poznawali fakty z historii Zamku, zajęcia jego mieszkańców a także dawne wzory i cnoty wraz z przywiązaniem do polskiej wielowiekowej tradycji, o których pisał Adam Mickiewicz w “Panu Tadeuszu”.

W dalszej części wycieczki uczniowie w grupach udali się na zwiedzanie Zamku, Stajni i Wozowni.
Zamek w Łańcucie słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Podczas zwiedzania pałacu uczestnicy podziwiali między innymi: Salon Narożny, Pokój Bilardowy, Apartament Chiński, Apartament Paradny, Jadalnię Wielką, Salę Balową, Salę Teatralną. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień. W Stajni i Wozowni podziwiać można kolekcję 55 pojazdów konnych. A na ścianie Hali kolekcję trofeów przywiezionych z podróży z Afryki przez ostatniego właściciela pałacu. Zespół pałacowy otacza malowniczy park w stylu angielskim, w którym znajdują sie liczne pawilony, zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Obecny zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642. Od początku XIX wieku do 1944 roku był w posiadaniu rodu Potockich.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki udali się na upragniony posiłek do restauracji McDonald’s.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka była udana i dostarczył wielu ciekawych przeżyć. Wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci. Już czekamy na kolejny wspólny wyjazd. Na pamiątkę pozostają poniższe zdjęcia.

Opiekunami wycieczki były panie: Lila Pyszna, Anna Warias, Joanna Mączka, Anna Kijowska, Paulina Bączek-Obara.

Zdjęcia wykonano aparatem pozyskanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content