Spotkanie z policjantem-pogadanka o “Bezpieczeństwie w internecie”

Policjanci z z Dąbrowy Tarnowskiej: Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej st.asp. Ewelina Fiszbajn oraz mł. asp. Arkadiusz Warzecha omawiali tematykę agresji stosowanej przy użyciu mediów społecznościowych i związanych z tym konsekwencji. W trakcie spotkań policjanci poruszyli formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Cyberprzemoc, która przejawia się w SMS-ach, e-mailach i wiadomościach na komunikatorach o obraźliwej treści, przede wszystkim w formie wyzywania, straszenia, poniżania w internecie lub przy użyciu telefonów komórkowych, coraz częściej dotyka młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, że stosowanie cyberprzemocy czy udostępnianie wizerunku innej osoby bez jej zgody niesie za sobą konsekwencje prawne.
    Mundurowi, uświadamiali także młodzież, że poprzez takie wyśmiewanie i poniżanie bądź udostępniania kompromitujących nagrań, można doprowadzić do tragedii. Sytuacje takie mogą bardzo negatywnie odbić się na psychice młodego człowieka, który jest „bohaterem” nagrań. Kolejnym zagrożeniem w sieci, może być zawieranie nowych znajomości. Mundurowi przestrzegali, aby takie kontakty bezpiecznie weryfikować.

Spotkanie zostało udokumentowane aparatem pozyskanym w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content