Projekt Krokus w naszej szkole


Uczniowie naszej szkoły już drugi rok biorą udział w międzynarodowym projekcie realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, które od wielu lat jest polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland.
Projekt Krokus to niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa, której celem jest upamiętnienie ponad 1,5 miliona dziecięcych ofiar Holocaustu, a także pamięć o innych ofiarach zbrodni ludobójstwa.
Jesienią i na początku kwietnia klasy VII i VIII odbyły lekcje, podczas których poznawały tragiczne wydarzenia II wojny światowej i poruszaliśmy kwestie dotyczące nietolerancji, dyskryminacji i wykluczeń.
W ramach projektu, na początku listopada, uczniowie posadzili pod szkołą cebulki krokusów.
W marcu zakwitły żółte krokusy, które upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Dzięki temu projektowi pamięć o dzieciach zmordowanych w czasie Holocaustu jest przekazywana kolejnym pokoleniom. Pamiętamy!
P. Bączek-Obara

Zdjęcia podczas realizacji projektu zostały wykonane aparatem pozyskanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content