Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Zespół Szkolno-Przedszkolny aktywnie włączył się w obchody 103. rocznicy tego święta. 10 listopada 2021 r. cała społeczność szkolna była świadkiem pięknej akademii z tej okazji przygotowanej przez p. Elżbietę Szarkowską, p. Dorotę Wróbel, p. Monikę Chrabąszcz, p. Ewę Jędo oraz p. Wojciecha Króla, wraz z przedszkolakami i uczniami szkoły, ktorzy pokazali swój talent recytatorski i wokalny. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.Następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny aby złożyć wieniec i zapalić znicz przy obelisku upamiętniającym ofiary I i II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content