Laboratoria przyszłości

Już od początku  września nasi  uczniowie  aktywnie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapoznali się z robotem CUE, omówili zasady jego działania. Ponadto rozpoczęliśmy przygodę z drukarką 3d oraz aparatem fotograficznym. Na zajęciach wykorzystując aparat,  każdy z uczestników miał okazję zrobić zdjęcia podczas zajęć plastycznych dokumentując swoje dzieła. Wykorzystano aparat do Akcji Sprzątanie świata- robiąc zdjęcia podczas pracy segregowania śmieci. Na zajęciach z drukarką 3D uczniowie zapoznali się z różnego rodzaju filamentami do drukarki, omówili zasady działania i korzystania z niej. 23 września uczniowie klasy piątej na lekcji historii na glinianych tabliczkach ćwiczyli pismo klinowe. Przygotowali oni także własne papirusy, na których napisali pismem obrazkowym – hieroglifami, własne imiona. Zdjęcia z tej lekcji zostały wykonane aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach programu  Laboratoria Przyszłości.

A to dopiero początki naszej przygody… Z niecierpliwością czekamy na więcej !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content