Konkurs “Dobry obywatel”

Edukacja obywatelska powinna zaczynać się jak najwcześniej i przy różnych okazjach i nawiązywać do szeroko rozumianego patriotyzmu, także tego codziennego. Dzięki temu młodzi ludzie częściej włączają się w rozmaite aktywności na rzecz społeczności, stając się w swoim najbliższym otoczeniu ambasadorami działań i zachowań obywatelskich. W ten sposób kształtujemy świadome, zaangażowane i odpowiedzialne społeczeństwo, w którym jednostki znają i rozumieją swoje prawa i obowiązki.
Dlatego też głównym celem naszego konkursu jest zachęcenie do rozmów o Polsce, patriotyzmie oraz o polskich tradycjach i zwyczajach.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Prace konkursowe przyjmowane są indywidualnie, a każdy uczestnik może zgłosić się do konkursu tylko raz. Zgłoszenie, w imieniu uczestnika, musi przesłać nauczyciel lub dyrektor szkoły. Prace będą oceniane jednoetapowo, w oparciu o następujące kryteria: spełnienie wymogów formalnych (warunek konieczny); potencjał edukacyjny pracy konkursowej; oryginalność / kreatywność pomysłu; zgodność z tematem; walory estetyczne.

O konkursie

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.

Wykonaj pracę konkursową w jednej z dwóch technik:

  • gra planszowa lub quiz wiedzy – techniką artystyczną (plastyczną) – malowanie, szkicowanie, wyklejanie, wydzieranie itp.;
  • gra wideo lub quiz wiedzy – z wykorzystaniem narzędzi technologicznych – stworzenie autorskiej gry wideo.

Proponowane gry powinny mieć charakter edukacyjny i obejmować tematykę z zakresu edukacji obywatelskiej.

Zgłaszane prace rozpatrywane będą w dwóch grupach wiekowych:

·  uczniowie klas I-III szkół podstawowych,

·  uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.

Na laureatów każdej z kategorii czekają nagrody rzeczowe o wartości: do 1000 zł (I miejsce), do 700 zł (II miejsce), do 500 zł (III miejsce) i po dwa wyróżnienia do 350 zł.

Stwórz własną planszówkę lub grę internetową i pokaż, w co gra #DobryObywatel.

Termin nadesłania prac: od 12 października do 13 listopada 2022 roku.Chcielibyście stworzyć w ramach konkursu grę wideo, a nie wiecie jak? Mamy dla Was bezpłatny wideo kurs z podstaw tworzenia gier wideo, stworzony przez Patrona naszego konkursu – Fundację IndieGames: https://indiebooster.pl/?m=s&k=5 

Link do regulaminu:

https://www.gov.pl/attachment/9cbc7fd4-a55e-4398-ab36-258c57c05c4b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content