Konkurs Broaden your mind

🇬🇧❻ ​ 🅔🅓🅨🅒🅙🅐 ​ 🅑🅡🅞🅐🅓🅔🅝 ​ 🅨🅞🅤🅡 ​ 🅜🅘🅝🅓 ​

24 maja, już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Broaden Your Mind.

W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczestników wyłonionych w I etapie konkursu, przeprowadzonym w 12 szkołach podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego: tj.: nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zarzeczu Dużym, Zalipiu, Woli Mędrzechowskiej, Bolesławiu, Smęgorzowie, Gruszowie Wielkim, Laskówce Chorąskiej, Radgoszczy, Luszowicach i Oleśnie. Nasi uczniowie również wzięli udział w konkursie.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z czytania ze zrozumieniem oraz z zadań leksykalno- gramatycznych. Uczestnicy finału wykazali się imponującą znajomością języka angielskiego oraz zaprezentowali ducha zdrowej rywalizacji. Konkurs Broaden Your Mind, podobnie jak w ubiegłych latach, znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Tytuł laureata uprawnia do dokonania wpisu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie ucznia oraz umożliwia zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W imieniu Starosty Dąbrowskiego nagrody wręczyła Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos, a Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej jego Zastępca Stanisław Ryczek.

Mimo, iż naszym uczniom nie udało się zdobyć żadnego miejsca, przyjechali bogaci o nowe doświadczenia.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 im Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content