DZIEŃ KOBIET-PRACA ZDALNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W tym roku inaczej niż zwykle obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił zdalnie przygotować gazetkę tematyczną. Oto efekt pracy:

Goździk… Czy z czymś kojarzą wam się te kwiaty? Może z symbolem najsłynniejszego prezentu z dnia 8 marca? Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, to podpowiemy, że na myśli mamy święto pań, czyli… Dzień Kobiet!

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet datowane są na około 28 lutego 1909 roku. W Nowym Jorku miały miejsce marsze dedykowane strajkom kobiet z 8 marca 1908 roku. Oficjalny International Women’s Day ustanowiono w 1910 roku podczas zjazdu Międzynarodówki Socjalistycznej w Kopenhadze podczas konferencji poświęconej prawom kobiet. W następnych latach święto zyskiwało na popularności i podbijało kolejne kraje.

W Polsce pierwszy dzień kobiet obchodzono w 24 marca 1924 roku. W ZSRR 8 marca stało się świętem państwowym i zarazem dniem wolnym od pracy w roku 1965. W Polsce lat osiemdziesiątych Dzień Kobiet był mało lubianym świętem, gdyż uważano je za „przymusowy” dzień radości porównywany z 1 Maja. W roku 1993 Dzień Kobiet przestał być w Polsce świętem państwowym. Obecnie większość młodych ludzi uważa 8 marca za bardzo przyjemne święto i powód do dobrej zabawy.

Nie zapomnijcie o prezencie dla bliskiej wam osoby! Dobrym pomysłem będzie zrobiony własnoręcznie, jak na przykład papierowe kwiaty!

Możecie też spróbować zająć się czymś nieco bardziej skomplikowanym, jak na przykład… Kulami do kąpieli!

Przepis Składniki: 2 szklanki sody oczyszczonej 1 szklanka kwasku cytrynowego 5 łyżek oliwki dla dzieci cytrynowy olejek zapachowy skórka cytrynowa woda w spryskiwaczu foremki Składniki suche dokładnie mieszamy. Powoli dodajemy oliwkę oraz kilka kropli olejku zapachowego, a następnie ponownie mieszamy. Po połączeniu się składników dodajemy skórkę z cytryny co jakiś czas skraplając wszystko wodą. Masę spryskujemy wodą do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Pamiętajcie aby nie dolać jej za dużo, bo nasze kule nie będę musować! Masę wkładamy do foremek i odstawiamy na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej pozostać je w suchym miejscu na całą noc ?

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdalne nauczanie NOWOŚĆ
Pobierz niezbędne materiały do pracy w domu. Zapoznaj się ze szczegółami zdalnego nauczania!
ZOBACZ
Ostatnie artykuły
Tagi
Dane kontaktowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej
  • 14 643 77 82
  • zsp@zspwolamed.pl
Skip to content